Arbatos ceremonijos vertybės pagal ZEN

Teksto autorius

Grinvydas Špelveris

HARMONIJA, PAGARBA, TYRUMAS, RAMYBĖ

Keturios vertybės, kuriomis vadovaujantis vykdoma arbatos ceremonija Japonijoje. Šiose vertybėse atsispindi ZEN filosofija, kurią praktikavo arbatos meistrai.

Harmonija simbolizuoja vienybę tarp žmonių ir gamtos. Arbatos susibūrimuose tai simbolizuoja ryšį tarp šeimininko ir svečių, pagarbą kintančiai gamtai ir supratimą apie visko išnykimą ir nekintamą kintamumą.

Pagarba yra būtina arbatos susibūrimo dalis. Be atvykusių svečių ir šeimininko nebūtų arbatos ceremonijos, todėl mandagumas, dėmesingumas vienas kitam, pagarba aplinkai ir indams yra reikalinga norint turėti sėkmingą arbatos ceremoniją.

Tyrumas tai gebėjimas elgtis su savimi ir kitais tyra ir atvira širdimi. Tai taip pat simbolizuoja švarą tiek fiziniame, tiek dvasiniame žmogaus pasaulyje. Aplinkos tvarkymas, nusiprausimas, arbatos indų valymas padeda išsivalyti fiziniame ir dvasiniame lygmenyje bei atverti širdį arbatos susibūrimui.

Ramybė pasiekiama tik pastoviai treniruojant ankstesnes vertybes. Praktikuojant harmoniją, pagarbą ir tyrumą, žmogus yra pasirengęs priartėti prie visiškos tylos ir taikos su savimi ir aplinka.

Šie keturi principai puikiai pritaikomi ne tik arbatos ceremonijos metu, bet ir kasdieniniame gyvenime. Todėl kitą kartą, kai ruošite ir gersite arbatą, prisiminkite šias arbatos meistrų išpuoselėtas vertybes.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *