arbatos ceremonija

Rudens simboliai arbatos ceremonijoje

Japonai nuo senovės laikų romantizuoja ir poetizuoja metų laikų kaitą. Vienas iš pavyzdžių – „Vyšnių žiedų stebėjimo šventė“ arba Hanami matsuri. Šios šventės metu Japonijoje galima pamatyti minias sėdinčių po sakuromis ir besižavinčių jų žiedlapių kritimu. Kartą metuose atsiranda galimybė išgerti sakurų arbatos bei paragauti sakurų žiedų formos japoniškų saldumynų vagaši.

O rudenį Japonijoje švenčiamas Otsukimi festivalis, kuris išvertus iš japonų kalbos reiškia „Mėnulio stebėjimo šventė“. Festivalio metu grožimasi mėnulio šviesa bei ieškoma kiškio. Kiškis Mėnulyje skamba neįprastai, tačiau pasak japonų legendos dievybė nusileido iš Mėnulio ir apsimetė alkanu keliautoju. Jis sutiko miške daug gyvūnų ir prašydamas jų maisto, buvo sužavėtas sutikto kiškio dosnumu. Tad dievybė nusprendė apgyvendinti kiškį Mėnulyje.

Otsukimi šventės metu arbatos ceremonijos rengiamos vėlai vakare, ten, kur būtų galima stebėti mėnulio šviesos grožį. Jos metu ruošiama mačia arbata kartu su balto kiškučio formos vagaši saldumynas. Mat baltasis kiškis – vienas iš šventės atributų. Taip pat yra naudojami rudens motyvais išmarginti indai. Arbatos kambario – čiašitcu dekoracijose galima įžvelgti ir kitus šios šventės atributus, kaip pavyzdžiui, susuki (Japonijoje augančių žolių rūšis).

Kaip tik šią savaitę (rugsėjo 21-24 dienomis) minima Otsukimi šventė, tad kviečiame paminėti baltojo kiškučio šventę geriant savo mačia puodelius. O sezoniškumui paminėti mačia ritualuose puikiai tiks Mino keramikos stiliaus puodelis ir ūkininko Akky-san ceremoninė mačia iš Yugen Tea kolekcijos

Yugen Tea praktikantė Laura

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *